Головна » Статті » Мої статті

Посвята в гімназисти 2012

Посвята в гімназисти

Таращанську районну гімназію "Ерудит" називають школою май­бутнього. Саме в ній реалізуються цікаві проекти, впроваджуються новітні технології, але базуються вони на традиціях, які започатковані з часу за­снування гімназії - це статут, святкування Дня гімназії, презентація 7-х класів, а, головне, посвята в гімназисти.

Для учнів 5-х класів - це вагомий крок у доросле шкільне життя, адже із загальноосвітньої початкової школи, написавши вступні тести, вони сту­пають на вищий щабель. Пройшовши період адаптації, здружились, звикли до вчителів-предметників. до швидшого темпу навчання. І настав цей день, ця світла мить, коли із простих школярів п'ятикласники стають гімназис­тами!

Актова зала вітає винуватців свята. На сцені вишикувався клас у пов­ному складі, а їх аж 27. Приємно дивитись на святково прибраних в україн­ських вишиванках діток вони хвилюються і радіють водночас. Розпочи­нають свято із презентації свого класного колективу, а він яскравий, активний, веселий креативний.

З напутнім словом естафету привітань прийняли старшокласники: президент Яна Гирич зазначила, що тільки ті гідні звання гімназиста, хто тримається за будь-яких обставин, хто не боїться змін ужитті, хто прагне знань і готовий приймати відповідальні рішення, хто хоче бути успішним.

 

Виступи міністрів культури, освіти, внутрішніх справ та інформації зна­йомлять "новачків" із учнівським управлінням, самоврядуванням, досяг­неннями гімназії та планами на майбутнє.

Сценарій побудовано таким чином, що кожен учень представлений товаришами-однокласниками, виділено найкращі риси, вказано на захоп­лення і вподобання кожного і от звучить довгоочікуваний заклик прези­дента гімназії: "До прийняття обіцянки гімназиста всім у залі стояти струн­ко!" З трепетом повторюють Обіцянку гімназиста, усвідомлюючи і запа­м'ятовуючи кожне слово, А слова мудрі!

Щоб кожен (і не тільки дитина, а й дорослий) жили і дотримувались їх, наше суспільство позбавилось би багатьох негативних явищ.

"Перед своїми батьками, перед учителями, перед самим собою уро­чисто обіцяю:

     Любити Бога й шанувати своїх батьків.

     З розумінням і терпінням ставитись до думок і почуттів інших людей

     Любити свій народ і ніколи його не зраджувати, бути гідним його слав­них традицій.

     Берегти рідну мову.

     Всюди поводитись гідно і не принижувати себе ні перед ким.

     Розвивати таланти, формувати сильний характер, бути вимогливим до себе і відповідальним, наполегливо вчитись і дбати про здоров'я, не пасувати перед труднощами"

І от хвилюючий момент - одинадцятикласники вручають кожному "За­лікову книжку" та одягають конфедератки.

Гордо підняті голови, розправлені плечі, кожен відчуває себе дорос­лим, справжнім гімназистом, а не просто учнем. Гімназійна громада збільшилась на 27 гідних продовжувачів традицій, гідних учнів, добрих дітей.

Із словом привітання і найкращими побажаннями виступила директор гімназії Лариса Петрівна Скаба. Побажала кожному реалізувати себе у майбутньому житті, а збудують його теперішні люди. Потім винуватців свята привітали батьки, подарувавши величезний торт із свічками, і в кожного була можливість, задуваючи свічку, загадати найсокровенніше своє ба­жання. Діливши торт, слідували звичаю ділити коровай між родиною, адже крихти символізують єдність усіх членів великої сім'ї, і саме піснею "Єднан­ня", у виконанні п'ятикласників, закінчилось свято.

Нехай же щастить вам. дорогі діти, пам'ятайте обіцянку, живіть, її до­тримуючись і ви здолаєте будь-які труднощі!

Із газети «Таращанський край»

Категорія: Мої статті | Додав: Тетяна-Чава (14.12.2012)
Переглядів: 922 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]