Випускний вечір
        " Ось і настала ця мить. Остання в житті мить, коли ви в рідній гімназії ще хазяї. Завтра вже прийдете сюди як гості, бажані і довгождані, але – гості.” Так починається щороку урочисте "Прощання зі школою”. Саме воно є першою частиною випускного вечора, яка відбувається в стінах гімназії, тому що провести все свято у школі немає можливості – просто дуже багато гостей, і друзів хочуть бути присутніми поряд у такий відповідальний момент.

          Після короткого прощання діти, взявши батьків за руки так, як колись тата й мами брали їх, першачків, разом виходять із школи. Це є своєрідний ритуал, який демонструє, що доросла вже Людина готова взяти відповідальність не тільки за себе, а й за свою сім’ю.  

          А потім - урочиста хода випускників, їх батьків, вчителів містом до Будинку культури, де й відбудеться власне випускний вечір, покладання квітів до пам’ятника героям-таращанцям на центральній площі міста, урочиста зустріч запрошених під музику духового оркестру біля стін будинку культури.

         А ось і найвідповідальніша частина вечора – вручення випускникам атестатів зрілості. І море квітів: від друзів – випускникам, від вдячних випускників – вчителям. І мамині розчулені сльози – виросли діти, сьогодні останній вечір їхнього дитинства, завтра перший ранок дорослого життя. І напутні слова директора та вчителів. Так хочеться їм сказати ще щось важливе, головне, що не було сказано за ці роки. А вони – герої цього вечора – прекрасні до невпізнанності, схвильовані і трохи розгублені, наче не впевнені в тому: чи радіти дорослому життю, чи сумувати за втраченим дитинством. І хліб-сіль на вишитому рушнику від вдячних батьків рідній гімназії за те, що плекала, вчила і випускає у життя їх пташенят.

         А потім прощальний концерт силами випускників. "Вокзал прощання”, через який червоною ниткою проходить все їхнє шкільне життя: уроки, перерви, перше кохання, кумедні випадки і останній шкільний вальс.