Підсумковий урок по темі: Додавання і віднімання раціональних чисел.

Мета уроку: Узагальнити і систематизувати знання учнів по темі:

                      "Додавання і віднімання раціональних чисел”.

Вдосконалювати уміння і навички учнів додавати і віднімати раціональні числа;

розвивати в учнів логічне мислення, навички усних обчислень, інтерес до математики,

культуру математичних записів і мову.

Хід уроку

         Сьогодні  ми з вами зробимо подорож до країни раціональних чисел. Щоб взяти участь у подорожі,

треба придбати квиток, вартість якого буде виражатись вашими знаннями. Отже, купуємо квиток.

1.     Які числа називаються натуральними? Приклад.

2.     Які числа називаються цілими? Приклад.

3.     Які числа називаються раціональними? Приклад.

4.     Чи кожне ціле число є натуральним? Приклад.

5.     Чи кожне раціональне число є цілим? Приклад.

6.     Чи кожне натуральне число є раціональним? Приклад.

7.     Яке число не має протилежного?

8.     Де застосовуються від’ємні числа?

9.     Що називається модулем числа?

10.    Чому дорівнює модуль додатного числа? Від’ємного числа?

11.    Як додати два від’ємні числа? Приклад.

12.    Як додати два числа з різними знаками? Приклад.

13.    Чи може сума двох чисел бути меншою від доданка? Приклад.

14.    Сформулювати переставну властивість додавання.

15.    Сформулювати сполучну властивість додавання.

16.    Сформулювати правило віднімання раціональних чисел.

17.     Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак "+”, "–"?

 Отже, ви показали, що можете вирушати до країни раціональних чисел.

  Ця країна дуже велика і цікава, але сьогодні 

ми можемо побувати тільки в одній з її областей, а саме – додавання і віднімання.

Відкрийте свої зошити, в яких ви будете записувати те, що побачите в цій країні.