Педагоги – ветерани
За час існування Таращанська середня школа №1 (нині районна гімназія "Ерудит”) славилась досвідченими, творчими вчителями.

Саме такою є Бадзюх Віра Іванівна, вчителька молодших класів, яка працювала в ній з 1949 по 1979 р. За сумлінну роботу вона була нагороджена медаллю "За трудову доблесть”.

В 1960 - 1970 р.р. в школі працювали висококваліфіковані вчителі: Левковцева Тамара Олександрівна – заслужена вчителька УРСР; - Вчитель української мови та літератури; подружжя Пахольницьких: Марія Прокопівна та Олексій Філімонович. Обоє викладали українську мову та літературу. Їх уроки – це уроки любові до рідної землі, до своєї мови. Олексій Філімонович був автором збірника дидактичних матеріалів з предмету.

Заслуженою шаною користувалися в учнів та батьків вчителі російської мови і літератури Лащенко Іван Григорович та Лащенко Марія Григорівна. З великим нетерпінням учні чекали їхніх уроків, готували разом поетичні збірки, літературні вечори, стінгазети. В школі працювала літературна студія, яку довгий час очолював Іван Григорович Лащенко.

Вчитель іноземної мови Неєжсал Люція Іванівна своїм досконалим знаням предмету багатьом учням допомогла гарно вивчити мову. Саме вона створила перший в районі лінгафонний кабінет.

Великі зміни відбулися в школі за період роботи директора (1956-1973) Пількевича Івана Захаровича. Було побудовано новий корпус школи. Велику активність у добудові взяв весь педагогічний колектив. На плечі вчителів лягло оформлення кабінетів

Купрєєва Віра Ірінієвна – вчитель біології, створила разом з учнями красивий затишний кабінет, в якому було багато зелені і навіть живий куточок, який дуже любили її вихованці.

Мокрицька Людмила Титівна та Сугак Лідія Олександрівна – вчителі хімії, обладнали кабінет хімії, вчили практичним дослідам учнів, прививали любов до експериментів. 

Пількевич Галина Дмитрівна – вчитель історії, створила один з кращих в районі кабінетів історії, вела широку пошукову роботу по написанню історії легендарного Таращанського полку та створення музею школи.

Великі зусилля прикладали вчителі, виготовляючи своїми руками наочне приладдя, стенди, роздатковий матеріал.

З 1960 по 1991 р. вчителем географії працювала Ясинова Галина Гнатівна. Вмілий, знаючий, творчий спеціаліст, добрий знавець свого предмету. Довгий час вона очолювала туристично-краєзнавчий гурток. Членами цього гуртка було зібрано багато цікавих матеріалів, з яких було створено краєзнавчу кімнату. Члени гуртка пройшли всі місця на Черкащині, пов’язані з життям Т.Г.Шевченка, досліджували долину річки Рось від с.Бушево до Богуслава, вивчали долину річки Котлуй, побували з екскурсіями в Криму, Москві, Білорусії. Учні були переможцями районних та обласних туристичних зльотів.

 Великою любов’ю і повагою користувалися вчителі початкових класів: Головенко Ольга Степанівна, Кашко Надія Іванівна, Шевеленко Марія Степанівна, Медведєва Людмила Данилівна, Дорошенко Ольга Сергіївна Це покоління вчителів, які добросовісно трудились на благо Вітчизни, які не любили слави, зовнішніх ритуалів пошани, але відповідально і щиро ставились до своєї роботи, віддаючи своє серце і душу дітям. За це їх поважали батьки і любили учні.

Вчителем–новатором стала Шурдук Галина Пилипівна – вчителька початкових класів. Застосовуючи нові педагогічні технології, вона добивалась високих результатів в роботі. Їй, одній з перших в районі, було присвоєно звання "вчитель-методист”.

Винниченко Ганна Миколаївна очолила школу в 1986 році. Маючи високі організаторські здібності, повагу до людей, вона зуміла створити в школі атмосферу творчості, постійного пошуку. Педагогічний колектив підтримував дружні зв’язки з педагогічним колективом школи №4 м.Долина Івано-Франківської області, обмінювався делегаціями. Вчителі школи працювали над новими педагогічними проблемами, застосовували їх на практиці. За високі показники в роботі школі було присвоєно звання "Кращий заклад освіти Київщини”. Колектив був дружний, працьовитий.

Вчитель-методист Приймак Олександр Андрійович передавав учням високі і ґрунтовні знання. Творча особистість, до рівня якої варто тягнутись всім. Складовими елементами його майстерності було прагнення постійно пізнавати нове, вчити дітей творити, бути закоханими в рідне слово, свою землю.

 Центром методичної роботи району школа стала в 90-х роках XX століття. Важливим рубежем стала реорганізація середньої школи №1 в районну гімназію "Ерудит”. Ця робота була проведена педколективом на чолі з директором Гайдамакою Олегом Івановичем. Це був нелегкий період становлення гімназії, апробації авторських програм, введення нових курсів, створення товариства МАН, розробки нових комп’ютерних програм – все це сприяло зросту позитивного іміджу гімназії.