Новорічна церемонія нагородження учнів, батьків та вчителів за підсумками роботи впродовж року

       Коли новорічні рекламні рамки повністю заповнюються телевізійний простір, мішура і серпантин стає візиткою кожної магазинної вітрини, а все доросле населення поспішає купити подарунки, свічки і ялинки, про навчання, саморозвиток і самовдосконалення чомусь зовсім думати не хочеться, - ні учням, а ні вчителям. І коли невгамовний директор в черговий раз запитує: "То є якісь результати? ”, так хочеться відповісти: " Новий рік на носі! Семестр позаду - ми ж стільки всього зробили, провели, виграли, презентували, оформили, навчили, навчилися, написали..." і список цей був би нескінченний. Та скаржитися ні цього разу, а ні іншого не приходиться, бо всім мешканцям гімназії відомо: ”Хто як дбає, так і має...”
       Щорічна церемонія нагородження учнів, батьків та вчителів за підсумками роботи першого семестру збирає в святковому залі тих, чиї досягнення та наполеглива праця змогли підняти їх самих та гімназію в цілому на якісно новий рівень. На святі присутні також люди, які поважають працю своїх колег і друзів та радіють їхнім успіхам.
       Напередодні батьки наших вихованців, номінантів на нагороди, отримують лист – запрошення. І якщо хтось подумає: "Що ж в цьому особливого?”, - він помилятиметься. Таке запрошення кожна мама чи тато з гордістю продемонструють рідним і знайомим, бо в ньому не просто зазначені місце і час (це швидше другорядне, про що можна було б передати і на словах). Це справжнє вітання і подяка за співпрацю, за виховання, за підтримку, в якому перелічені всі досягнення, перемоги і успіхи їхньої дитини.
       Тому батьків багато. Вони схвильовані, радісні. Завжди з квітами (як прояв вдячності гімназії і вчителям).
       Директор багатослівна, - це той випадок, коли не варто економити час чи скорочувати текст. Та й текстів, власне, немає, хоча підготовка була тривала й клопітка. Про наших талановитих вихованців і про їхніх педагогів сказати є що: просто та щедро, з гордістю. І як ознака їхніх заслуг – подарунок та листівка-подяка. Звісно, не заради останнього працювали цілий семестр. Але хіба ж не приємно? 
       В цьому році сюрпризом для всіх стала нова номінація "Той, хто піднявся над самим собою.” Чи варто її коментувати? Інколи значущі і помітні, але звичайні для конкретного учня успіхи, даються значно легше, аніж важка робота над самосвідомістю, самовихованням, самовдосконаленням. Такі досягнення не виблискують у графі "Переможець олімпіади”, але засвідчують значний внутрішній ріст особистості.  
       Після церемонії нагородження стіни гімназії ніхто не поспішає покидати: спілкуються, обмінюються враженнями, вітають один – одного, хоча година вже пізня. І не дивно, адже в цьому році свято тривало довше, аніж в минулому. А в минулому, здається, довше, аніж в попередньому. Спробуємо спрогнозувати: в наступному році церемонія ще більше затягнеться в часі, адже кількість нагороджуваних зросте. Бо адміністрація таємно переслідує ще одну ціль – заохотити бажаючих та спонукати ледачих. Це жарт, звичайно. Але, як кажуть: "В кожному жарті є доля жарту...”