GERBГерб гімназії


Герб - особливий символічний знак, що виражає коло ідей, природні особливості, спрямованість діяльності роду, країни чи установи.     


Одним із фрагментів обличчя нашої молодої гімназії є герб. Традиція створення гербів давня, її задача вказати на шляхетність, особливість її власника – чи то окремої людини, сім’ї, міста. З тією ж метою створений і наш герб, він підкреслює неповторність нашого закладу з поміж інших навчальних закладів не лише району. Його можна побачити скрізь: на вимпелах, грамотах, бейджиках чергових , він став звичним, але не всі знають його символічне значення, а воно у геральдистиці (науці про герби) дуже важливе. Центральна фігура – сова, символ мудрості, птах богині Афіни – богині мудрості. В лапах сови – ключ від знань, що зберігаються за стінами замку. Ці знання не даються абикому, стіни потрібно здолати. Отримати заповітний ключ допоможуть наполегливість, чесність і наявні знання – саме ці слова написані на вежах цитаделі знань. Колір також має велике значення. В зображенні сови і ключа переважає білий – символ чистоти думок та вчинків. Зелений дах веж – колір надії; жовто-блакитний колір щита вказує на національні традиції, приналежність до української держави. Оранжевий колір стін та червона стрічка з повною назвою закладу – кольори шляхетності. 

Кожен елемент герба має своє глибоке значення і тому авторами підбирався ретельно. Окремо слід згадати про авторів. Кожен з них зробив свій внесок, запропонувавши свій проект герба, і на основі усіх варіантів був створений теперішній варіант. Співавторами стали: Семелітко Денис (щит французького типу – його ідея), Климанський О.А. (сова з ключем).
Комп'ютерний дизайн Дротов Владислав.