Раді бачити Вас на нашому сайті.

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі читацького клубу, що функціонує у нашій бібліотеці. На цій сторінці ми будемо знайомити Вас з темами та проблемами, які розглядаються на наших зустрічах.

   Для небайдужих батьків ми пропонуємо матеріали, щодо того, як привчити дитину до книжки і що робити, якщо дитина не хоче читати. Про значущість книги в житті             кожного із нас та багато інших цікавинок. Сподіваємось, ви знайдете тут потрібну інформацію і станете постійним відвідувачем нашого порталу.

Хороша книга – драгоцінний витвір

найвищого розуму людини.

Дж. Мільтон

    Дуже прикро усвідомлювати, що сьогодні книга втратила колишню цінність для багатьох людей, оскільки зараз вони багато часу проводять перед екраном телевізора або монітором комп’ютера. Але ніколи не можна забувати народної мудрості: «Хто багато читає, той багато знає».

    Міністерство освіти й науки розглядає можливість введення електронних підручників у школах.

     Таким чином, буде вирішена проблема важких учнівських портфелів – усі книжки зможуть уміститися в одному пристрої. Залишається тільки одна проблема – фінансова, адже  такі книги коштують 350-400 доларів. Таку суму зможуть дозволити собі далеко не всі учні.

     Пропонуємо розглянути всі переваги та недоліки електронних підручників!


           

 "За" і "проти" переходу шкіл на електронні підручники

 

Аргументи "За"

 1. Економія часу , що є однією з переваг електронних підручників, що дуже важливо в епоху глобальної інформатизації суспільства.

  2. Розвантаження для спини. "Рюкзак 5-класника важить 8 кг. Для порівняння, американський солдат спецслужби носить на собі 13 кг! А якщо всі книги будуть вміщуватися в одному пристрої, то відпаде потреба тягати до школи важкі підручники",

  3. Рюкзаки стануть легші .Та з іншого боку, про повне витіснення звичайних підручників поки мова не йде.  Але в будь-якому випадку рюкзаки стануть легші: хоча б за рахунок того, що не треба буде носити додаткову літературу.


 Аргументи "проти"

1.     Удар по сімейному бюджету. Батьки стурбовані тим, що це ноу-хау виллється їм у копієчку. Для родини навіть кредит на покупку техпристроїв може виявитися непосильною ношею. Крім того, якщо пристрій зламається, його ж треба буде ремонтувати. А це дорого.

  2.     Безпека. Такий пристрій можить стати привабливою мішенню для злодія. З цією думкою згодні і в міліції. Психологія грабіжника така: перш за все він думає про те, як вкрасти те, на що він поклав око, а потім вже буде розбиратися, що можна зробити з пристроєм. Тому батькам потрібно обов'язково пояснити своїм дітям-школярам, ​​що ні в якому разі не потрібно користуватися тим же нетбуком в людному місці. До того ж краще за все носити його в звичайному рюкзаку, а не у спецсумці, щоб нічого не видавало для злодія його наявність".

 3.     Сяде зір. Лікарі стверджують, що коли людина тривалий час працює з комп'ютером (будь яким), акомодаційні м'язи не розслабляються, через що вони можуть спазмуватися. З'являється спазм акомодації, який може перерости у справжню короткозорість.І чим менше розмір екрану, тим більше шансів посадити зір (м'язи спазмуються больше).

  

 

     Виникають побоювання, що діти забудуть книги. Багато вчителів і батьків вважають, що якщо дітям роздадуть електронні пристрої для навчання, то вони і зовсім забудуть про читання книг. Та не слід забувати, що читати – корисно! Це давно доведений факт.

     Читання розширює кругозір, підвищує обізнаність, надає можливість скористатися чужим досвідом, аби уникнути власних помилок; змінити негативні звички та просто розслабитися.

     Найпростіший спосіб стати розумнішим – це приділяти читанню хоча б 10 хвилин у день. Для цього добре підходять періодичні видання: газети та журнали. Ще Дідро писав:  «Люди перестають мислити, коли перестають читати».

/p>